Results

Results for Tuesday 3rd March 2020
Division One Ron’s Eight 5 297 8 (T Helps 15sp 42) Colin Weaver’s TCC 1 250 1 (K Lewis 38); M Taverners A 4 417 4 (D Bown 60) Twerton Liberal Club 5 421 8 (D Morgan 58); Slottie Giraffes 5 371 8 (A Webb 11sp, G Wall 12sp 53) Downers 2 348 2 (A Densley 17sp 59); Georges Ten 5 386 8 (K Copp 11sp, R Copp 12sp 57) Prodigal Suns 3 376 3 (Mike Gingell 13sp, Mark Gingell 53); Dynamoes 2 370 2 (H Evans 14sp 52, T Walker 10sp) Cavaliers 5 384 8 (C Finn 52, T Adams 52); Pleasant Gang 5 287 8 (R McCaulder 13sp, K Compton 41) Ten Thirty Eighters 0 245 0 (T Elley 34, P Taylor 34); Wesa Rebels 2 343 2 (K Clark 14sp 51) Hadley Arms 5 369 8 (M Gale 13sp 14sp, K Turpin 55).
Division Two Larkhall Eight 5 425 8 (K Jee 13sp 11sp 68) Rangers 3 408 3 (P Derrick 15sp 62); Walcot Wanderers 4 387 5 (J Hewitt-Hunt 55) Nomads 5 364 7 (P Goode 13sp 55); Bless ’em All 4 451 5 (A Soan-Anstee 13sp 62) Snuffy’s Eight 5 448 7 (C Swift 9sp 13sp 72); Legionairs 5 394 8 (C Brown 12sp 54, M Sage 54) Trowbridge Rejects 3 368 3 (G Doel 54); Woolley Waddlers 1 250 1 (C Turner 38) Haringtonians 5 263 8 (D Olesen 12sp 45); Haymakers 0 163 0 (P Crew 30) Wild Rovers 5 201 8 (J Davis 31).

Results for Tuesday 25th February 2020
Division One Colin Weaver’s TCC 2 342 2 (H Newell 12sp 50) Ron’s Eight 5 358 8 (B Trevor 11sp, R Matthews 12sp 55); Prodigal Suns 5 427 8 (C Book 14sp, Mark Gingell 11sp, Mike Gingell 62) Georges Ten 3 413 3 (P Jacobs 12sp, R Copp 60); Twerton Liberal Club 5 434 8 (P Treby 64) M Taverners A 4 427 4 (T Johnson 12sp 62, I Willcocks 9sp); Cavaliers 5 312 8 (M Bodman 14sp 45) Dynamoes 1 475 1 (T Gibbons 40); Downers 5 428 8 (A Densley 14sp 66) Slottie Giraffes 4 396 4 (A Crew 58); Ten Thirty Eighters 5 254 8 (R Weston 39) Pleasant Gang 0 237 0 (J Clements 12sp, K Compton 38); Hadley Arms 5 364 8 (A Hutchinson 12sp, G Peck 13sp, M Gale 13sp 13sp 55) Wesa Rebels 2 335 2 (C Ball 46, M Jones 46).
Division Two Rangers 2 000 2 (J Hayward 17sp 55, R Bryant 14sp) Larkhall 5 324 8 (A Grace 14sp 53); Trowbridge Rejects 5 374 8 (G Doel 15sp 12sp 55) Legionairs 1 249 1 (C Brown 12sp 43); Wild Rovers 3 245 3 (D Bevan 37) Haymakers 5 279 8 (S Davis 41, S Pomeroy 41, C Toogood 41); Snuffy’s Eight 4 436 4 (J Evans 9sp 16sp 72) Bless ’em All 5 479 8 (A Douglas 9sp, M Rich 12sp 68); Haringtonians 5 266 8 (D Olesen 42) Woolly Waddlers 1 209 1 (C Turner 39); Codgers 5 223 8 (M Osborne 35) Combe Downers 0 176 0 (R Cotterell 24, M Wise 24); Nomads 5 434 8 (T Steel 10sp, L Brown 10sp, G Morrice 10sp 68) Walcot Wanderers 4 427 4 (R Boucher 14sp R Copp 60).

Results for Tuesday 18th February 2020
Division One Wesa Rebels 2 324 2 (J Vowles 13sp, D James 13sp 58) Twerton Liberal Club 5 366 8 (S Gibbons 14sp 53); Ron’s Eight 5 433 7 (P Woodland 61) Cavaliers 4 435 5 (S Mancini 12sp 66, T Adams 10sp 66); Ten Thirty Eighters 4 441 4 (R Weston 10sp, M Elley 66) Hadley Arms 5 462 8 (K Turpin 65); Dynamoes 5 336 8 (T Gibbons 15sp 52) Colin Weaver’s TCC 1 291 1 (N Day 42); Georges Ten 4 396 4 (R Chant 14sp, D Jacobs 62) Downers 5 417 8 (B Palmer 11sp, A Densley 64); Slottie Giraffes 2 341 2 (A Carlin 48) Prodigal Suns 5 374 8 (T Rhymes 11sp, D Patton 51); Pleasant Gang 4 468 4 (V Wadman 10sp, K Compton 15sp 69) M Taverners A 5 490 8 (T Johnson 12sp 70).
Division Two Combe Downers 5 223 8 (S Cotterel 35) Snuffy’s Eight 2 212 2 (R Gaisford 34); Woolly Waddlers 3 357 3 (C Turner 12sp 62) Walcot Wanderers 5 379 8 (M Daniels 11sp, J Hewitt-Hunt 53); Haringtonians 0 194 0 (D Olesen 30) Trowbridge Rejects 5 243 8 (D Shearman 33, D Wiltshire 33, G Doel 33); Bless ’em All 5 497 8 (A Douglas 16sp, A Soan-Anstee 15sp 70, J Mackrell 13sp) Codgers 4 459 4 (M Sheppard 14sp, P Austin 17sp 73); Legionairs 5 276 8 (D Brown 12sp 42) Nomads 1 242 1 (L Brown 40); Haymakers 2 258 2 (C Toogood 41) Rangers 5 281 8 (T Wyatt 41, B Derrick 41); Larkhall Eight 5 306 8 (G Toghill 13sp, K Jee 10sp 43) Wild Rovers 1 278 1 (W Stothard 13sp 43).

Results for Tuesday 11th February 2020
Division One Twerton Liberal Club 5 243 8 (S Gibbons 13sp 38) Wesa Rebels 0 224 0 (M Curran 34); M Taverners A 5 252 8 (R Higgins 36, M York 36) Pleasant Gang 0 228 0 (V Wadman 34); Downers 1 256 1 (T Jeffrey 12sp, S Edwards 40) Georges Ten 5 295 8 (D Jacob 11sp 44); Colin Weaver’s TCC 5 437 8 (M Smith 10sp, N Day 14sp 70) Dynamoes 4 425 4 (T Walker 61); Prodigal Suns 1 298 1 (P Gregory 50) Slotie Giraffes 5 330 8 (A Isaac 12sp 44, C Robinson 44, R Hurd 44); Cavaliers 4 461 4 (S Mancini 12sp 65) Ron’s Eight 5 477 8 (S Trevor 12sp 12sp, B Quintin 14sp 64); Hadley Arms 5 365 8 (M Davis 10sp, A Hutchinson 11sp 51) Ten Thirty Eighters 2 322 2 (R Weston 10sp 48).
Division Two Walcot Wanderers 5 304 8 (R Boucher 12sp 42) Woolly Waddlers 2 259 2 (C Turner 9sp 42); Wild Rovers 3 284 3 (J Davis 42) Larkhall Eight 5 309 8 (T White 48, M White 48); Snuffy’s Eight 3 351 3 (C Swift 54) Combe Downers 5 378 8 (I Mitchell 12sp 50); Trowbridge Rejects 5 335 7 (M Knight 54) Haringtonians 3 353 4 (J Lyons 51); Nomads 5 365 8 (R Archer 11sp, A Steel 14sp, P Frances 12sp, L Brown 16sp 55) Legionairs 2 301 2 (R Champion 9sp 49); Rangers 5 326 8 (B Derrick 48) Haymakers 2 271 2 (C Toogood 41).

Results for Tuesday 4th February 2020
Division One M Taverners A 5 291 8 (I Willcocks 42) Downers 1 356 1 (A Richards 37); Pleasant Gang 3 402 3 (R Mc Caulder 11sp, J Brockbank 13sp 57) Prodigal Suns 5 435 8 (M Gingell 61); Georges Ten 5 421 7 (R Spurrell 11sp, D Jacobs 60) Cavaliers 4 445 5 (T Adams 11sp 68); Colin Weaver’s TCC 5 285 8 (B Park 11sp 50) Wesa Rebels 1 263 1 (M Jones 9sp, M Handley 37); Slottie Giraffes 5 473 8 (A Scott 16sp 71, L Isaac 13sp, A Webb 9sp) Ron’s Eight 4 462 4 (P Woodland 66); Dynamoes 3 408 3 (J Hutchinson 11sp, T Gibbons 55, T Walker 55) Hadley Arms 5 433 8 (A Hutchinson 13sp 61, A Lodge11sp);
Division Two Rangers 5 456 8 (R Bryant 13sp, B Derrick 63) Legionairs 4 426 4 (R Champion 15sp, J Fry 10sp 65); Walcot Wanderers 5 268 8 (R Boucher 40) Snuffy’s Eight 1 222 1 (K Hazell 34, J Evans 34); Bless ’em All 4 464 4 (J Mackrell 63) Larkhall Eight 5 465 8 (M White 67); Haymakers 5 341 8 (S Pomeroy 13sp 52) Trowbridge Rejects 3 338 3 (J Hine 12sp, G Doel 12sp 62); Woolley Waddlers 3 316 3 (C Turner 52) Codgers 5 356 8 (M Osborne 54); Combe Downers 3 259 3 (S Cotterell 9sp 43) Wild Rovers 5 292 8 (G Stothard 48); Nomads 0 193 0 (L Brown 34) Haringtonians 5 216 8 (D Olesen 35);

Results for Tuesday 28th January 2020
Division One Prodigal Suns 5 431 8 (M Gingell 13sp 13sp 64, P Gregory 10sp) Pleasant Gang 3 404 3 (J Bryant 9sp, A Wiltshire 59); Ten Thirty Eighters 5 263 8 (S Coombes 12sp 38) Twerton Liberal Club 0 231 0 (T Hiskens 37); Cavaliers 5 252 8 (C Finn 12sp 37) Georges Ten 0 232 0 (E Spurrell 33); Hadley Arms 4 447 5 (A Stokes 60) Dynamoes 5 423 7 (G Kelly 13sp, T Walker 10sp 10sp 62, J Gaisford 13sp); Ron’s Eight 5 254 8 (P Woodland 35) Slottie Giraffes 0 214 0 (A Webb 34); Wesa Rebels 5 396 8 (M Jones 12sp, S Smart 58) Colin Weaver’s TCC 3 375 3 (P Sage 50); Downers 0 228 0 (T Jeffrey 33) M Taverners A 5 259 8 (R Higgins 12sp, S Tanner 40).
Division Two Snuffy’s Eight 5 370 8 (K Hazell 13sp 51, S Starr 16sp) Walcot Wanderers 2 369 2 (E Read 12sp, J Hewitt-Hunt 54); Wild Rovers 5 252 8 (J Davis 37) Combe Downers 2 232 2 (D Cotterell 35); Haringtonians 3 320 3 (K Donohue 48) Nomads 5 346 8 (R Archer 45, T Steel 45, T Davis 45); Trowbridge Rejects 5 292 8 (M Knight 44) Haymakers 2 000 2 (C Toogood 39); Legionairs 1 270 1 (D Sullivan 14sp 13sp 43) Rangers 5 300 8 (R Bryant 13sp 48); Codgers 3 314 3 (P Austin 50) Woolly Waddlers 5 321 8 (C Turner 55); Larkhall Eight 4 468 5 (J Puckett 15sp 11sp 66, M White 14sp, A Grace 66) Bless ’em All 5 462 7 (J Mackrell 10sp, A Douglas 62)

Results for Tuesday 21st January 2020
Division One Wesa Rebels 5 317 8 (D James 45) Ron’s Eight 1 301 1 (P Woodland 45); Slottie Giraffes 5 392 8 (Lewis 15sp 58, Cain 12sp) Colin Weaver’s TCC 2 382 2 (P Sage 11sp 12sp 59, B Curtis 10sp, D Hill 11sp); Ten Thirty Eighters 5 307 8 (M Elley 43) Georges Ten 1 278 1 (R Copp 12sp, S Jacobs 43); Pleasant Gang 3 469 3 (R Cottle 14sp 14sp 75, R Mc Caulder 9sp, J Clements 14sp) Downers 5 482 8 (D Bishton 13sp 16sp 75, A Richards 15sp, A Densley 15sp, T Jeffrey 14sp); Cavaliers 2 340 2 (S Mancini 52) Hadley Arms 5 355 8 (G Peck 50); Dynamoes 5 488 7 (C Moore 9sp 13sp 64, T Gibbons 12sp, L Evans 10sp) M Taverners A 4 492 5 (J Pillinger 14sp 75); Twerton Liberal Club 5 303 8 (S Gibbons 12sp, G Wilkins 12sp, D Morgan 40, F Rowsell 40) Prodigal Suns 1 284 1 (P Gregory 45).
Division Two Haringtonians 5 295 8 (D Ashwin 43) Combe Downers 2 276 2 (R Andrews 43); Nomads 3 371 3 (G Morrice 55, L Brown 55) Codgers 5 399 8 (P Austin 12sp 57); Legionairs 3 382 4 (M Sage 54) Larkhall Eight 5 377 7 (A Grace 53); Wild Rovers 1 204 1 (D Bevan 33) Trowbridge Rejects 5 219 8 (N Greenside 33); Haymakers 5 333 7 (L Kingwell 49, J Lippiatt 49) Walcot Wanderers 3 334 4 (N Pothecary 54); Bless ’em All 5 323 8 (A Soan-Anstee 10sp 45, J Mackrell 15sp 45) Rangers 1 280 1 (R Kioapto 43); Woolly Waddlers 3 296 3 (C Turner 53) Snuffy’s Eight 5 328 8 (J Evans 48. J Ballinger 48).

Results for Tuesday 14th January 2020
Division One Prodigal Suns 3 432 4 (J Rhymes 60, C Book 60) Twerton Liberal Club 5 429 8 (D Barnes 13sp 60, W Dando 12sp); Downers 5 370 8 (S Edwards 11sp, T Jeffrey 56) Pleasant Gang 2 319 2 (R McCoulder 46, J Bryant 46); Colin Weaver’s TCC 5 391 8 (N Hucker 58) Slottie Giraffes 3 379 3 (T Perrier 14sp 60); Ron’s Eight 5 421 8 (C Quintin 9sp, S Trevor 60) Wesa Rebels 4 414 4 (M Handley 60, D James 60); Hadley Arms 5 308 8 (K Turpin 13sp 51) Cavaliers 1 267 1 (D Dagger 14sp 44); Georges Ten 5 268 8 (R Chant 46) Ten Thirty Eighters 1 253 1 (N Gathercole 35, G Elmes 35); M Taverners A 5 249 8 (D Bown 36) Dynamoes 0 217 0 (T Gibbons 9sp, J Hutchinson 33).
Division Two Rangers 5 392 8 (J Hayward 55) Bless ’em All 3 387 3 (G Read 9sp, A Soan-Anstee 54); Larkhall Eight 5 377 8 (K Jee 13sp 55, M White 55) Legionairs 2 329 2 (M Sage 9sp, C Brown 13sp 52); Trowbridge Rejects 5 220 8 (P Rumble 12sp, G Doel 31, M Knight 31) Wild Rovers 0 176 0 (S Perkins 27, J Davis 27); Walcot Wanderers 5 194 8 (B Read 29, D Paradise 29) Haymakers 0 176 0 (L Kingwell 32); Combe Downers 2 213 2 (S Mitchell 31) Haringtonians 5 234 8 (T Hancock 37); Codgers 5 393 8 (P Austin 59) Nomads 4 391 4 (G Morrice 69); Snuffy’s Eight 3 394 3 (S Star 59) Woolly Waddlers 5 394 8 (C Turner 52).

Results for Tuesday 7th January 2020 – Pins Cup
Codgers 301 (P Austin 46) Haringtonians 264 (D Olesen 39); Legionairs 333 (M Sage 20) Trowbridge Rejects 344 (M Knight 11sp 52); Wild Rovers 247 (L Stothard 38) Haymakers 249 (P Crews 37, L Kingwell 37); Woolly Waddlers 314 (C Spurrey 11sp 52) Bless ’em All 348 (J Rich 12sp 50) M Rich 12sp); Snuffy’s Eight 355 (J Ballenger 12sp, R Gaisford 48, P Gaisford 48, C Swift 48) Combe Downers 336 (R Andrews 49); Rangers 348 (R Bryant 50) Walcot Wanderers 340 (D Read 12sp 47, E Read 12sp).

Results for Tuesday 17th December 2019
Division One Slottie Giraffes 3 428 3 (H 61, R 61) Cavaliers 5 452 8 (D Waldron 12sp, A Dagger 60); Pleasant Gang 3 432 4 (J Bryant 13sp 14sp 64) Colin Weaver’s TCC 5 431 7 (H Nowell 15sp, N Hucker 15sp 64); Ron’s Eight 5 255 8 (S Trevor 10sp 39) Dynamoes 0 228 0 (T Gibbons 35); Ten Thirty Eighters 1 305 1 (S Coombes 13sp 47, A Rogers 12sp) Prodigal Suns 5 322 8 (D Hitchins 10sp 47); Wesa Rebels 5 312 8 (S Smart 11sp 42, K Clark 42) Downers 1 000 1 (B Player 13sp 45); Georges Ten 1 273 1 (D Jacobs 36, R Copp 36) Twerton Liberal Club 5 280 8 (S Gibbons 41); Hadley Arms 3 415 4 A Hutchison 12sp, M Gale 9sp 61, L Bahadar 61) M Taverners A 5 409 7 (N Brooks 12sp, T Johnson 11sp, J Pillinger 14sp 60).
Division Two Bless ’em All 5 470 8 (S Soan 12sp, J Mackrell 13sp, M Davey 64) Wild Rovers 4 460 4 (C Stothard 10sp, W Stothard 60, M Beven 60); Trowbridge Rejects 5 309 8 (M Knight 45) Walcot Wanderers 2 391 2 (J Hewitt-Hunt 46); Haringtonians 5 277 8 (K Donohue 9sp 45, D Ashwin 45) Codgers 2 263 2 (P Flann 40); Larkhall 5 261 8 (K Jee 16sp 46) Haymakers 0 220 0 (C Toogood 13sp 36, L Kingwell 36); Combe Downers 5 242 8 (M Andrews 37) Nomads 2 191 2 (A Steel 30, L Brown 30); Legionairs 5 330 8 (M Sage 13sp 49, R Champion 12sp) Snuffy’s Eight 2 000 2 (J Evans 52); Woolly Waddlers 1 240 1 (C Turner 35) Rangers 5 288 8 (B Derrick 40).

Results for Tuesday 10th December 2019
Division One Prodigal Suns 5 512 8 (M Mizen 10sp, C Book 13sp 14sp, A Scott 12sp, P Gregory 13sp 14sp 75) Ten Thirty Eighters 4 510 4 (N Gathercole 13sp, G Elmes 12sp 72); Colin Weaver’s TCC 5 289 8 (D Eatherden 11sp 44) Pleasant Gang 1 249 1 (V Wadman 36); Cavaliers 5 347 8 (C Finn 52) Slottie Giraffes 2 327 2 (C Robinson 45); M Taverners A 3 348 3 (D Bown 52) Hadley Arms 5 357 8 (A Lodge 53); Dynamoes 1 305 1 (T Walker 18sp 48) Ron’s Eight 5 325 8 (M Gould 46); Downers 1 284 1 (A Richards 13sp 44) Wesa Rebels 5 323 8 (D James 12sp, M Jones 46); Twerton Liberal Club 3 373 3 (D Morgan 54, T Hiskens 54) Georges Ten 5 386 8 (D Jacobs 9sp 55).
Division Two Haymakers 0 184 0 (C Toogood 27) Larkhall Eight 5 241 8 (M White 12sp 35); Walcot Wanderers 3 337 3 (D Paradise 47) Trowbridge Rejects 5 368 8 (G Doel 53); Codgers 5 338 8 (R Bruton 54) Haringtonians 3 301 3 (K Donohue 43); Nomads 5 339 8 (R Archer 52) Combe Downers 2 322 2 (N Dagger 12sp, R Cotterall 48); Wild Rovers 2 249 2 (M Bevan 37) Bless ’em All 5 270 8 (J Rich 41); Snuffy’s Eight 3 372 3 (C Swift 14sp, J Evans 54) Leigionairs 5 390 8 (D Brown 58); Rangers 5 350 8 (J Hayward 9sp, R Bryant 10sp 51) Woolly Waddlers 2 325 2 (C Turner 53).

Results for Tuesday 3rd December 2019
2nd Round Nomination Cup Ten Thirty Eighters 5 233 (A Rogers 9sp, R Weston 33, N Gathercole 33) Wild Rovers 0 149 (D Bevan 28); Ron’s Eight 5 186 (S Trevor 32) Haymakers 0 96 (L Kingwell 28); Downers 0 134 (A Densley 25) Hadley Armes 5 190 (G Peck 33); Larkhall Eight 2 206 (K Jee 44) Cavaliers 5 250 (C Finn 38); Colin Weaver’s TCC 5 000 (N Hucker 37) Haringtonians 1 000 (D Olesen 25); Prodigal Suns 5 000 (P Gregory 12sp 45) Trowbridge Rejects 2 247 (L Doel 9sp, G Doel 9sp 42); Twerton Liberal Club 5 255 (F Roesell 38) Leigionairs 2 186 (B Taylor 33); Georges Ten 1 188 (P Jacobs 36) M Taverners A 5 196 (T Johnson 36).

Results for Tuesday 26th November 2019
Division One Twerton Liberal Club 5 313 8 (S Gibbons 14sp, F Rowsell 14sp 50) Dynamoes 1 277 1 (J Gaisford 13sp, T Walker 48); Colin Weaver’s TCC 5 288 8 (M Smith 9sp 44) Georges Ten 1 245 1 (R Spurrell 13sp 41, R Copp 41); Prodigal Suns 2 000 2 (D Hitchins 12sp 55, P Gregory 13sp) Ron’s Eight 5 399 8 (C Blacker 13sp 60); Hadley Arms 5 308 8 (M Gale 43) Downers 1 272 1 (A Richards 41); Cavaliers 5 412 8 (C Mancini 15sp 63) Ten Thirty Eighters 3 370 3 (G Elmes 52, P Taylor 52); Pleasant Gang 2 362 3 (K Compton 13sp 53) Wesa Rebels 5 359 7 (J Vowles 53); M Taverners A 5 427 7 (D Bown 59) Slottie Giraffes 4 429 5 (A Webb 15sp 62, C Hurd 62).
Division Two Codgers 1 229 1 (R Bruton 36) Larkhall Eight 5 261 8 (M White 38); Walcot Wanderers 5 359 8 (E Read 50) Bless ’em All 3 331 3 (A Douglas 49); Woolly Waddlers 0 199 0 (R Simmons 29) Leigionairs 5 235 8 (R Champion 36, C Brown 36); Rangers 5 291 8 (W Derrick 12sp 49) Combe Downers 1 256 1 (S Cotterell 39); Trowbridge Rejects 5 261 8 (L Doel 38, P Rumball 38) Snuffy’s Eight 1 000 1; Wild Rovers 3 272 3 (G Stothart 44) Haringtonians 5 272 8 K Donohue 40); Nomads 4 415 4 (P Francis 9sp 10sp 61) Haymakers 5 420 8 (J Lippiatt 10sp 13sp 75).

Results for Tuesday 19th November 2019
Division One Georges Ten 1 278 1 (S Jacobs 43) Colin Weaver’s TCC 5 313 8 (M Smith 42); Ten Thirty Eighters 1 300 1 (A Rogers 43) Cavaliers 5 330 8 (A Dagger 45, T Adams 45); Downers 0 243 0 (B Player 39) Hadlsy Arms 5 285 8 (A Stokes 14sp 45); Ron’s Eight 5 353 8 (C Ealey 12sp, P Woodland 14sp, M Gould 49, S Trevor 49) Prodigal Suns 2 306 2 (P Gregory 14sp, D Hutchinson 44); Wesa Rebels 5 448 8 (M Handley 12sp, R Messer 11sp, S Smart 61) Pleasant Gang 4 407 4 (R Clements 56); Dynamoes 4 459 4 (C Moore 10sp, J Hutchinson 65) Twerton Liberal Club 5 481 8 (D Barnes 65); Slottie Giraffes 2 328 2 (A Scott 11sp, C Hurd 48) M Taverners A 5 481 8 (S Parsons 12sp, T Johnson 15sp 52)
Division Two Snuffy’s Eight 1 298 1 (J Evans 48) Trowbridge Rejects 5 354 8 (E Dixon 9sp, D Wiltshire 12sp 14sp 14sp 14sp 67); Haymakers 2 268 2 (E Lippiatt 38) Nomads 5 303 8 (R Archer 45); Haringtonians 5 289 8 (D Ashwin 42) Wild Rovers 2 251 2 (J Davis 43); Bless ’em All 5 433 8 (J Rich 12sp, A Soan-Anstee 11sp 64) Walcot Wanderers 3 404 3 (B Read 11sp 56, D Paradise 14sp); Larkhall Eight 5 466 8 (A Grace 12sp 11sp, J Puckett 16sp 70) Codgers 4 419 4 (M Osborne 61); Combe Downers 5 282 8 (S Cotterell 40) Rangers 3 273 3 (B Derrick 41); Legionairs 5 317 8 (B Tatlor 44, J Fry 44) Woolly Waddlers 2 288 2 (E Turner 45)

Results for Tuesday 12th November 2019
Knockout Cup 2nd Round Pleasant Gang 5 327 (K Compton 43) Ten Thirty Eighters 1 319 (R Weston 10sp, G Elmes 11sp 9sp, N Gathercole 16sp 50); Prodigal Suns 3 446 (A Scott 12sp 63, Mike Gingell 9sp) M Taverners A 5 458 (T Johnson 13sp, D Bown 63); Georges Ten 5 435 (S Jacobs 16sp 66) Colin Weaver’s TCC 4 000 (N Day 59); Larkhall Eight 5 320 (J Puckett 15sp, M White 13sp 13sp 55) Nomads 1 000 (G Morrice 44); Trowbridge Rejects 5 281 (M Knight 10sp 42, E Dixon 42, D Wiltshire 42) Ddowners 1 000; Slottie Giraffes 5 446 (A Isaac 14sp, A Webb 14sp 14sp 12sp 68) Twerton Liberal Club 3 420 (R Hazel 13sp, F Rowsell 14sp 62); Wild Rovers 5 290 (D Bevan 44) Woolly Waddlers 4 269 (S Parker 36, E Turner 36, C Turner 36); Wesa Rebels 3 385 (K Clark 14sp 62) Bless ’em All 5 381 (M Rich 55).

Results for Tuesday 5th November 2019
Division One Hadley Armes 3 393 3 (G Peck 60) Ron’s Eight 5 418 8 (M Gould 12sp, T Weymouth 59); Cavaliers 5 363 8 (A Dagger 16sp 56) Prodigal Suns 2 355 2 (Mark Gingell 12sp, Mike Gingell 46, P Gregory 46); Wesa Rebels 3 377 3 (K Clark 53) Ten Thirty Eighters 5 381 8 (A Rogers 12sp 57); M Taverners A 3 366 3 (R Higgins 56) Colin Weaver’s TCC 5 376 8 (D Eatherden 58); Pleasant Gang 5 469 8 (K Compton 9sp, V Wadman 71) Dymanoes 4 463 4 (C Moore 13sp, T Walker 11sp, J Gaisford 64); Slottie Giraffes 2 330 2 (A Webb 48) Georges Ten 5 355 8 (D Jacobes 9sp 53); Twerton Liberal Club 5 381 8 (T Hiskens 55) Downers 3 349 3 (T Jefferey 10sp 52)
Second Division Trowbridge Rejects 5 417 8 (G Doel 11sp, M Knight 11sp, D Wiltshire 60) Larkhall Eight 4 409 4 (K Jee 59); Wild Rovers 1 185 1 (D Bevan 28) Codgers 5 218 8 (G Iles 31); Bless ’em All 5 418 8 (J Rich 11sp, M Rich 11sp, A Soan-Anstee 13sp 59, M Davey 12sp) Combe Downers 3 395 3 (S Mitchell 11sp, R Andrews 11sp, P Knight 13sp 54, D Cotterell 13sp); Wooly Waddlers 5 301 8 (Axl W 42) Haymakers 2 285 2 (L Kingwill 40).

Results for Tuesday 29th October 2019
Division One Dynamoes 4 458 5 (D Smart 12sp 63, G Kelly 13sp, T Gibbons 63) Pleasant Gang 5 447 7 (J Brockbank 9sp, R Mc Caulder 61); Georges Ten 5 428 8 (R Chant 64) Stottie Giraffes 4 426 4 (L Isaac 11sp, C Wall 60); Colin Weaver’s TCC 4 408 5 () M Taverners A 5 399 7 (R Higgins 57); Ten Thirty Eighters 5 468 8 (R Weston 13sp 73) Wesa Rebels 4 437 4 (S Smart 15sp 67); Ron’s Eight 5 347 8 (T Helps 49) Hadley Arms 2 337 2 (G Peck 52); Downers 4 434 4 (A Richards 13sp, T Jeffrey 11sp, A Densley 66) Twerton Liberal Club 5 443 8 (W Dando 14sp, T Hisken 11sp 63); Prodigal Suns 5 460 8 (J Rhyms 13sp, Mike Gingell 12sp 68, P Gregory 13sp) Cavaliers 3 443 3 (A Dagger 13sp, T Adams 65).
Division Two Larkhall Eight 5 308 8 (A Grace 45) Trowbridge Rejects 1 279 1 (E Dixon 41); Codgers 5 337 8 (G Iles 13sp 51. R Bruton 9sp) Wild Rovers 3 327 3 (G Stothard 50); Combe Downers 2 224 2 (R Cotterell 33) Bless ’em All 5 247 8 (M Rich 36); Snuffy’s Eight 5 256 8 (C Swift 14sp 39) Nomads 0 228 0 (G Morrice 34); Haymakers 5 297 8 (G Lippiatt 46) Woolly Waddlers 2 224 2 (Meg C 38); Rangers 3 403 4 (T Wyatt 12sp, R Bryant 13sp 14sp 68) Walcot Wanderers 5 381 7 (M Daniels 10sp, J Hewitt-Hunt 9sp 14sp 59); Haringtonians 2 000 2 Legionairs 5 305 8 (B Taylor 47).

Results for Tuesday 22nd October 2019
Nomination Cup Wesa Rebels 4 318 (M Curran 9sp, T Kelson 52) Hadley Arms 5 348 (A Hutchinson 14sp 51, G Peck 9sp 51); Nomads 1 130 (G Morrace 27) Wild Rovers 5 151 (W Stothard 26); Twerton Liberal Club 5 221 (F Rowsell 47) Walcot Wanderers 2 197 (R Boucher 38); Slottie Giraffes 1 000 (A Carling 34) Colin Weaver’s TCC 5 000 (H Nowell 38); Trowbridge Rejects 5 192 (J Hine 36) Dynamoes 4 218 (T Gibbons 48); Codgers 0 111 (P Austin 23) Cavaliers 5 000 (S Mancini 33, C Finn 33); Prodigal Suns 5 000 (J Rhymer 9sp 37, D Patton 9sp) Woolly Waddlers 1 000 (E Turner 9sp); Ten Thirty Eighters 5 000 (R Weston 34) Rangers 0 000 (W Derrick 36); Pleasant Gang 4 000 (R Cottle 9sp, K Compton 14sp) Ron’s Eight 5 000 (N Grant 13sp, S Trevor 63); Legionairs 5 000 (D Sullivan 9sp 30) Combe Downers 3 000; Snufft’s Eight 0 131 (C Swift 27) M Taverners A 5 242 (J Pillinger 9sp, R Higgins 13sp 41); Bless ’em All 3 217 (G Read 6sp, M Rich 31, A Soan-Anstee 31) Larkhall Eight 5 267 (G Toghill 9sp, S Charmam 8sp 46, J Puckett 6sp, M Pillinger 9sp 9sp).

Results for Tuesday 15th October 2019
Division One Dynamoes 2 335 2 (J Gaisford 48) Wesa Rebels 5 351 8 (M Jones 11sp, D James 49); Cavaliers 5 349 8 (M O’Connell 50) Downers 2 337 2 (A Richards 10sp, N Saunders 49, A Densley 49); Pleasant Gang 1 321 1 (J Brockbank 11sp, V Wadman 11sp 50) Hadley Arms 5 342 8 (A Hutchinson 15sp, K Turpin 10sp, G Peck 13sp 47); M Taverners A 5 409 8 (M York 61) Georges Ten 4 364 4 (P Jacobs 54); Twerton Liberal Club 5 316 8 (T Hiskens 48) Ron’s Eight 1 281 1 (P Woodland 44); Colin Weavers TCC 2 334 2 (N Day 10sp, P Sage 49) Prodigal Suns 5 341 8 (J Rhymes 14sp 48); Slittie Giraffes 4 482 5 (L Isacc 12sp 12sp, S Wall 12sp, R Hynes 13sp 68) Ten Thirty Eighters 5 458 7 (N Gathercole 10sp, C Elley 64).
Division Two Haymakers 5 414 8 (W Bartlett 16sp 70) Leigionairs 4 382 4 (D Sullivan 9sp, C Brown 12sp 66); Walcot Wanderers 5 257 8 (G Sandall 42) Combe Downers 1 228 1 (M Andrews 38); Rangers 5 342 8 (B Derrick 51) Codgers 2 332 2 (G Iles 13sp, P Austin 49); Woolly Waddlers 1 000 1 (C Turner 40) Trowbridge Rejects 5 298 8 (K Williams 14sp 11sp 48); Wild Rovers 3 263 4 (M Medway 43) Snuffy’s Eight 5 257 7 (J Evans 42); Nomads 5 468 8 (A Steel 13sp, G Morrice 10sp, M James 11sp P Frances 14sp 66, L Brown 12sp 66) Larkhall Eight 4 457 4 (S Charman 62); Bless ’em All 5 289 8 (M Rich 10sp 14sp 44, A Soan-Anstee 15sp, J Mackrell 13sp) Haringtonians 0 243 0 (J Mills 12sp, D Olesen 35)

Results for Tuesday 8th October 2019
Division One Ron’s Eight 5 360 8 (C Blacker 11sp 11sp 58) Twerton Liberal Club 2 331 2 (D Barnes 13sp, D Morgan 12sp, T Hiskens 50); Ten Thirty Eighters 5 299 8 (M Elley 40, G Elms 40, A Rogers 40) Slottie Giraffes 1 283 1 (C Hurd 40); Downers 1 287 1 (N Saunders 12sp, A Densley 40) Cavaliers 5 318 8 (D Waldron 13sp 53); Prodigal Suns 3 462 3 (P Gregory 12sp, A Scott 12sp, Mark Gingell 14sp, G Penney 12sp, J Rhymes 13sp 68) Colin Weaver’s TCC 5 471 8 (P Sage 15sp, D Hill 10sp, M Smith 14sp 13sp 68); Hadley Arms 5 271 8 (M Davis 10sp 40) Pleasant Gang 0 195 0 (V Wadman 28); Wesa Rebels 5 300 8 (D James 43) Dynamoes 1 285 1 (G Kelly 12sp 44); Georges Ten 4 451 5 (T Dempster 13sp, R Spurrell 10sp, D Jacobs 65) M Taverners 5 422 7 (D Brown 11sp, R Higgins 60).
Division Two Trowbridge Rejects 5 266 8 (L Doel 12sp, D Shearman 13sp 46) Woolly Waddlers 1 195 1 (C Turner 39); Combe Downers 5 252 8 (D Cotterell 37) Walcot Wanderers 2 247 2 (J Hewett-Hunt 42); Haringtonians 4 374 4 ( T Hancock 55) Bless ’em All 5 385 8 (J Rich 56); Snuffy’s Eight 3 375 3 (K Hazell 9sp 59) Wild Rovers 5 384 8 (M Bevan 10sp J Davis 55); Codgers 5 260 8 (R Bruton 39) Rangers 1 235 1 (E Derrick 34, R Bryant 34); Legionairs 5 280 8 (E Brown 41) Haymakers 1 257 1 (S Pomeroy 40); Larkhall Eight 5 358 8 (K Jee 13sp 57) Nomads 2 348 2 (A Steel 12sp, G Morrice 9sp, M James 15sp, L Brown 52).

Results for Tuesday 1st October 2019
Knockout Cup Haringtonians 4 379 (K Donohue 60) Bless ’em All 5 383 (A Soan-Anstee 56); Downers 5 260 (S Edwards 11sp, T Jeffrey 13sp, A Densley 9sp, A Richards 13sp 39) Combe Downers 0 201 (R Cotterell 29); Twerton Liberal Club 5 286 (G Wilkins 45) Haymakers 1 226 (S Pomeroy 32); Georges Ten 5 242 (D Jacobs 11sp 35) Legionairs 0 220 (R Champion 33); M Taverners A 5 335 (D Bown 48) Cavaliers 2 329 (S Regan 13sp 45); Larkhall Eight 5 272 (G Toghill 12sp, M Kelleher 15sp 44) Hadley 0 000 (M Gale 36); Nomads 5 377 (M James 12sp, S Wall 53) Walcot Wanderers 3 392 (M Daniels 16sp 54); Wesa Rebels 5 000 (S Cadogan 10sp, M McEwen 14sp, M Curran 67) Rangers 4 415 (B Derrick 63); Ten Thirty Eighters 5 390 (N Gathercole 56) Dynamoes 3 379 (G Gardiner 58); Trowbridge Rejects 5 224 (G Doel 38) Snuffy’s Eight 0 188 (P Gaisford 34); Codgers game given to Wild Rovers.

Results for Tuesday 24th September 2019
Division One Twerton Liberal Club 5 272 8 (T Hiskens 13sp 11sp 47) Hadley Arms 0 224 0 (M Davis 34, A Hutchinson 34); Wesa Rebels 5 252 8 (B Miles 11sp, K Clark 38, M Curran 38) Slottie Giraffes 0 219 0 (C Hurd 30, A Webb 30); Prodigal Suns 5 494 8 (G Penney 12sp, P Gregory 10sp 68) Downers 4 489 4 (B Player 12sp, A Densley 16sp 71); Ten Thirty Eighters 2 330 2 (A Rogers 50) Colin Weaver’s TCC 5 347 8 (H Nowell 51); Cavaliers 5 351 7 (D Waldron 10sp 51) M Taveners A 2 357 3 (S Parsons 11sp 52); Pleasant Gang 4 492 4 (J Clements 13sp, K Compton 17sp 14sp 76) Ron’s Eight 5 522 8 (S Trevor 11sp 17sp 80, A Weymouth 13sp, P Woodland 13sp, M Gould 13sp); Dynamoe 5 364 8 (T Trotman 10sp, T Gibbons 53) Georges Ten 2 324 2 (S Jacobs 47).
Division Two Woolly Waddlers 2 294 2 (Megan 13sp, Mark 44) Larkhall Eight 5 341 8 (K Jee 15sp 53); Codgers 5 303 8 (G Iles 46) Snuffy’s Eight 3 286 3 (R Bancroft 42); Wild Rovers 1 204 1 (Perkins 28) Walcot Wanderers 5 258 8 (D Read 40); Legionairs 3 353 3 (B Taylor 56, O Sullivan 56) Bless ’em All 5 371 8 (M Rich 53); Nomads 4 423 4 (G Morrice 12sp, L Brown 15sp 13sp 68) Trowbridge Rejects 5 428 8 (M Knight 59); Haringtonians 2 277 2 (K Donahue 44) Rangers 5 278 8 (B Derrick 42).

Results for Tuesday 17 th September 2019
Division One M Taverners A 0 233 0 (R Harris 33) Cavaliers 5 272 8 (J Day 12sp, T Adams 38); Downers 5 356 8 (A Densley 12sp, R Richards 48) Prodigal Suns 2 348 2 (C Book 47, D Patton 47); Colin Weaver’s TCC 3 361 3 (P Sage 9sp, H Howell 52) Ten Thirty Eighters 5 397 8 (R Yardley 54); Ron’s Eight 5 378 8 (A Weymouth 55) Pleasant Gang 3 353 3 (J Clements 11sp 55); Hadley Arms 3 08 8 (A Lock 11sp, G Pwck 41) Twerton Liberal Club 1 283 1 (D Barnes 12sp 41, G Wilkins 41); Georges Ten 5 423 8 (R Spurrell 62) Dynamoes 4 419 4 (G Kelly 60); Slottie Giraffes 2 000 2 (L Isaac 14sp 61) Wesa Rebels 5 371 8 (B McEwan 50).
Division Two Combe Downers 5 261 8 (N Dagger 36, D Cotterell 36) Haymakers 2 215 2 (S Pomeroy 32); Bless ’em All 5 492 8 (G Read 15sp, A Soan-Anstee 10sp, M Rich 16sp 73) Legionairs 4 467 4 (R Champion 11sp 13sp 68, C Brown 12sp); Rangers 3 370 3 (L Folker 12sp, W Derrick 59) Haringtonians 5 387 8 (R Clarke 52); Walcot Wanderers 1 243 1 (J Paradise 38) Wild Rovers 5 267 8 (J Davis 13sp 41); Snuffy’s Eight 5 000 8 (J Gordon 12sp, A Bancroft 10sp, C Swift 15sp 58) Codgers 3 403 3 (R Clare 15sp 58); Trowbridge Rejects 5 295 8 (J Hine 41) Nomads 2 271 2 (R Archer 11sp, L Brown 41); Larkhall Eight 5 277 8 (G Toghill 10sp, K Jee 38) Woolly Waddlers 0 206 0 (Megan 9sp 35, C Turner 12sp).

Results for Tuesday 10th September 2019
Division One Dynamoes 4 459 4 (T Trotman 11sp, T Gibbons 66) Slottie Giraffes 5 460 8 (A Webb 14sp 12sp 13sp 80); Ten Thirty Eighters 5 364 8 (M Elley 12sp, A Rogers 53) M Taverners A (N Brookes 12sp, J Pillinger 48); Downer 1 295 1 (T Jeffery 11sp 42) Ron’s Eight 5 334 8 (R Peters 9sp, M Gould 12sp 48); Prodigal Suns 2 394 2 (J Rhymes 10sp, Mike Gingel 13sp 15sp 59, P Gregory 59) Hadley Arms 5 418 8 (M Davis 15sp, G Peck 14sp, B Voutt 15sp 59, A Hutchinson 14sp 59); Colin Weaver’s TCC 2 337 2 (N Day 16sp 55) Cavaliers 5 344 8 (D Waldron 14sp 56); Twerton Liberal Club 5 301 8 (T Hiskins 12sp, S Gibbons 11sp 46) Pleasant Gang 1 264 1 (V Wadman 37, J Bryant 37); Georges Ten 3 362 3 (S Jacobs 50) Wesa Rebels 5 375 8 (S Smart 52).
Division Two Nomads 5 262 8 (G Morrice 36, R Archer 36, L Brown 36) Woolley Waddlers 1 228 1 (S Parker 14sp 39); Haringtonians 5 224 8 (R Clarke 36) Walcot Wanderers 0 211 0 (E Reed 12sp, D Paradise 34); Codgers 5 336 8 (A Jefferies 51) Trowbridge Rejects 2 289 2 (E Dixon 42); Snuffy’s Eight 0 223 0 (A Bancroft 35) Larkhall Eight 5 260 8 (M White 38); Combe Downers 2 231 2 (R Cotterell 34, D Cotterell 34) Legionairs 5 257 8 (D Brown 46); Haymakers 5 298 8 (S Davis 48) Bless ’em All 2 295 2 (M Davey 41);

Results for Tuesday 3rd September 2019

Division One M Taverners A 5 397 8 (N Brooks 53) Ten Thirty Eighters 3 364
3 (M Elley 52); Wesa Rebels 4 441 4 (B McEwan 13sp K Clark 63) Georges
Ten 5 445 8 (S Jacobs 67); Pleasant Gang 4 475 4 (K Compton 14sp 77)
Twerton Liberal Club 5 488 8 (S Gibbons 69); Cavaliers 5 322 8 (T Adams
15sp 13sp 54) Colin Weavers TCC 1 295 1 (M Smith 40); Hadley Arms 5 336
8 (M Davis 9sp, L Bahadur 15sp, A Hutchinson 11sp, M Gale 13sp 49)
Prodigal Suns 1 301 1 (D Hitchings 14sp 49); Ron's Eight 5 389 7 (P
Woodland 58) Downers 4 394 5 (B Player 58); Slottie Giraffes 3 418 3 (Lewis
17sp 62) Dynamoes 5 425 8 (T Gibbons 56, G Kelly 56).

Division Two Walcot Wanderers 5 320 8 (J Hewitt-Hunt 46) Haringtonians 2
395 2 (R Clark 41); Legionairs 5 237 8 (D Brown 13sp 41) Combe Downers 0
196 0 (R Andrews 33) Trowbridge Rejects 5 228 8 (E Dixon 32, G Doel 32)
Codgers 0 188 0 (P Flann 32); Bless 'em All 5 363 8 (A Douglas 9sp, A Soan-Anstee 14sp 55) Haymakers 2 329 2 (P Crew 9sp 50); Wild Rovers 5 277 7 (W Stothard 41) Rangers 3 281 4 (B Derrick 41); Woolly Waddlers 2 275 2 (Emily 10sp, Conner 12sp 51) Nomads 5 328 8 (S Wall 12sp 55).